| # | csapat | pont |
|---|---|---|
| 01. | Vasas FC | 64 |
| 02. | Budapest Honvéd FC | 59 |
| 03. | Kecskeméti TE | 51 |
| 04. | HR-Rent Kozármisleny | 48 |
| 05. | Mezőkövesd Zsóry FC | 46 |
| 06. | Aqvital FC Csákvár | 46 |
| 07. | BVSC-Zugló | 41 |
| 08. | Videoton FC Fehérvár | 39 |
| 09. | Szeged | 36 |
| 10. | Tiszakécskei LC | 35 |
| 11. | Karcagi SC | 35 |
| 12. | FC Ajka | 33 |
| 13. | Soroksár SC | 33 |
| 14. | Szentlőrinc | 33 |
| 15. | Budafoki MTE | 29 |
| 16. | Békéscsaba 1912 Előre | 28 |
Mit szeretnének drukkereink a Szeged-CsGA 17. bajnoki idényében (2026 nyarától)?!
Szegedi szépségtapasz Ajkán...
2026.05.10.A 2025-26. évi NB II utolsó előtti, 29. fordulójában a "kapicsos Szeged" Ajkán lépett pályára és majd két hónapos nyeretlenség után végre ismét nyerni tudott! A szegedi kék-feketék góljait Borvető Áron (címlapfotónkon), majd szünet után ugyancsak Borvető gólpasszából Vágó Levente illetve zárásként Vanja Zvekanov szerezték, míg az idő előtt "nyári szabadságra ment" Ajka úgymond "végig nyaralta az egész meccset" a már tét nélküli bajnokin...

2025 - 26. évi NB II, 29. FORDULÓ:
FC AJKA – SZEGED-CSGA 0–3 (0–1)
Ajka, 300 néző (igazi "falusi - vármegyés hangulatban")....
Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Tóth Csaba János)
Ajka: Szabados – Nagy N. (Kovács N., a szünetben), Bacsa B., Tar, Papp M. (Papp Cs., a szünetben) – Csizmadia, Csörnyei (Mohos, 70.) – Doncsecz, Csanádi (Sejben V., a szünetben), Kopácsi – Katona I. (Németh D., 88.).
Megbízott vezetőedző: Gaál Bálint (amilyen silány teljesítményt nyújtottak a hazaiak, Ő sem lesz sokáig "megbízott vezetőedző" Ajkán...)
Szeged: Veszelinov – Sándor M. (Szabó Á., 87.), Szilágyi, Rjasko, Kalmár – Vágó L., Zvekanov (Tóth N., 87.) – Suljic (Halmai, 75.), Márkvárt, Miskolczi (Kun, 75.) – Borvető (Tóth-Gábor, 79.).
Vezetőedző: Laczkó Zsolt (a kétmeccses eltiltása után Laczkó "Buksi" Zsolt újra a kispadon és boldogan...)
Gólszerzők: Borvető (43.), Vágó L. (48.), Zvekanov (77.)
Szinte hihetetlen, de a lenti hat legutóbbi Szeged - Ajka bajnokin a szegediek egyetlen egyszer sem győztek, sőt, még gólt sem szereztek!
Ennek tükrében sikerült most "kozmetikázni" az ajkaiak elleni negatív mérleget, ami valljuk be: szinte semmit nem ér az immár másfél évtizede tartó "kapicsos és állandó NB I-es ígéretek" tükrében...
A jövő vasárnapi Csákvár elleni hazai idényzárón is a maihoz hasonló módon kellene zárni a rendkívül viszontagságos 2025-26. évi NB II-es évadot!
Vitos György (Folytatjuk, de 2026 nyarától több ezer fanatikus drukker követelésére még erőteljesebben!!)
Forrás: Fotók: szeged-grosics.hu
Készült: 2026.05.10.




