Szeged 1899

esemény:

Merkantil Bank NB II 2019/20

időpont:

2019. 10. 27. vasárnap, 17:00

csapatok:

Szeged

x

Tiszakécske

hátralévő idő:

Mi várható a Szeged-GA hetedik NB II-es idényében (2019-20)?!

Előttünk a kaposvári példa: újoncként is feljutás az NB I-be!
A 20-as NB II élcsoportjában végzünk!
Csak a középmezőny, semmi más!
Legalább a 17. hely, így sikerül a bentmaradás!
Az utolsók közt végzünk, harmadszor zuhan ki a Kapics-alakulat..
email:
szeged1899@freemail.hu vagy gyvitos@freemail.hu
telefon:
Vitos György, Főszerkesztő: +36/70-264-1595
figyelmeztetés:
copyright 2015. Vitos György, szeged2011.eu; majd szeged1899.hu ...Az itt található írott, képi anyagok csak a forrás megjelölésével, internetes felhasználás esetén élő hivatkozás elhelyezésével használhatóak fel!!

80. Magyar Kupa: A főtábla első fordulója!!

2019.09.20.

Szeptember 21-22-én - a bajnoki mérkőzések helyett - ezúttal a jubileumi 80. Magyar Kupa-sorozatban játszhatnak egymással az NB I-es, NB II-es, NB III-as ill. az eddig eljutott megyei csapatok! A tét ezúttal már a 128-as főtáblán a legjobb 64 közé kerülés...


Ami a Csongrád megyei klubokat illeti...

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Fejér megyei I. osztály újoncához, a Velencéhez utazik: a csapat tavaly megnyerte a megyei II. osztályt, így került fel a Fejér megyei I. osztályba. Jelenleg öt fordulót követően újoncként a 3. helyen állnak - 3 győzelemmel ill. egy-egy döntetlennel és vereséggel.

A SZVSE ismét magasabb osztályú csapatot kapott: az NB III Nyugati csoportjában szereplő és jelenleg épp 50 %-os teljesítménnyel (3 döntetlen mellett 2-2 győzelem ill. vereség 11-11-es gólkülönbséggel)  a 10. helyen álló Bicske érkezik a SZVSE-stadionba, 15 órától és a belépés ingyenes!! A bicskeiek a nyáron Csongrád megyéből is igazoltak, ugyanis Füstös Krisztián a Makótól került a csapathoz.

A Makó a BLASZ-egyes Bp.Gázgyár vendége lesz, míg a legnehezebb ellenfél a Hódmezővásárhelyi FC-nek jutott, ők ugyanis az NB II-es Budaörsöt kapták (akiket a Szeged épp szerdán intézett el 3-0-ra!), de legalább hazai pályán szerepelhet Szűcs Róbert csapata.

Íme a 80. Magyar Kupa megyei vonatkozású programja:

Flavus Velence (Fejér megyei I.) - Szeged-Csanád Grosics Akadémia
SZVSE - Bicskei TC (NB III Nyugat)
Bp. Gázgyár (Budapest I.) - Makó
Hódmezővásárhelyi FC - Budaörs (NB II)

 

Végezetül a 80. Magyar Kupa-sorozat 6. fordulójának teljes programja:

Érdi VSE (NB III)–DVTK (NB I)
Club Valnut Nádasd FC (megye II)–Soroksár FC (NB II)
Putnok FC (NB III)–Paksi FC (NB I)
Unione FC (megye I)–MTK Budapest (NB II)
Hódmezővásárhelyi FC (megye I)–Budaörs (NB II)
XII. Kerület Svábhegy FC (megye I)–Kazincbarcika (NB II)
Dunaharaszti MTK (NB III)–Budapest Honvéd (NB I)
Iváncsa KSE (NB III)–Ferencvárosi TC (NB I)
Kelen SC (NB III)–Vác FC (NB II)
DEAC (NB III)–Aqvital FC Csákvár (NB II)
Újfehértó SE (megye I)–FC Ajka (NB II)
Úrkúti Sportkör (megye I)–Vasas FC (NB II)
Eger SE (NB III)–MOL Fehérvár FC (NB I)
Kiskunfélegyházi HTK (megye I)–ZTE FC (NB I)
Sárvár FC (NB III)–DVSC (NB I)
Bonyhád VLC (megye I)–Puskás Akadémia FC (NB I)
FLAVUS Velence (megye I)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia(NB II)
Edelényi FC (megye I)–BFC Siófok (NB II)
Kőrösladányi MSK (megye I)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
SBTC Kft. (megye I)–Szolnoki MÁV FC (NB II)

Pilisi LK-Legenda Sport (megye I)–Kisvárda Master Good (NB I)
Balassagyarmati SE (NB III)–Dorogi FC (NB II)
Hévíz SK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC (NB I)
ESMTK (NB III)–WKW ETO FC Győr (NB II)
FC Hatvan (NB III)–Újpest FC (NB I)
Taksony SE GP Solar (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)
Törökszentmiklósi FC (megye I)–Budafoki MTE (NB II)
Szentlőrinc SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II)
THSE Szabadkikötő (NB III)–Duna Aszfalt TVSE (NB II)
Gyöngyösi AK (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II)
Soltvadkerti TE (megye I)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
Szarvasi FC 1905 (megye  I)- Siklós FC (NB III)
Berettyóújfalui SE (megye I)–Szajol KLK (megye I)

Hevesi LSC (megye I)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Ceglédi VSE (NB III)–Pápai Perutz FC (NB III)
FC Nagykanizsa (NB III)–VLS Veszprém (NB III)
Tamási 2009 FC (megye I)–Tihanyi FC (megye I)
Greenplan Balatonlelle SE (NB III)–FC Dabas (NB III)
Bp. Gázgyár (megye I)–Makó FC (megye I)


SC Sopron (megye I)–WATI-Kecskéd KSK (megye I)
Csornai SE (megye I)–Tatabányai SC (megye I)
Villányi TC (megye I)–Tiszaújváros (NB III)
Pétervására SE (megye I)–Menfőcsanak (NB III)

Vasvár VSE (megye I)–Credobus Mosonmagyarovár (NBII)
Nagyecsed RSE (megye I)–Nagybajomi AC (megye I)
Balatoni Vasas SE (megye I)–Kecskeméti LC (megye I)

Gönyű SE (megye I)–BKV Előre (NB III)
SK Gyenesdiás (megye I)–Dabas-Gyón FC (NB III)
Tarr Andráshida SC (NB III)–KTE Hufbau (NB III)

Móri SE (megye I)–HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Lipót Pékség SE (NB III)

Ajka Kristály SE (megye I)–Balkányi SE (megye I)
Monor (NB III)–Komárom VSE (NB III)
Sényő-Carnifex FC (NB III)–Jászberényi FC (NB III)

Sárisápi BSE (megye I)–Rákosmente KSK (NB III)
Berkenye SE (megye I)–Ózdi Kohász SC(NB III)
Egerszalók SE (megye I)–PMFC (NB III)
Viadukt SE-Biatorbágy (megye I)–Dunaújváros (NB III)
Bogács Thermálfürdő (megye I)–III. Ker. TVE (NB III)
Maglódi TC (megye I)–MVSC-Miskolc (megye I)
Olajmunkás SE Gellénháza (megye I)–Sárbogárd SE (megye I)

Magyar Mélyépítő HSE (megye I)–Vép VSE (megye I)

Szegedi VSE (megye I)–Bicskei FC (NB III)

 

Mivel az NB II-es Szeged-CSGA a távoli Velencéhez utazik, így a szegedi drukkerek számára  újfent a megyeegyes, de az NB III-ba igyekvő SZVSE - Szeged második számú labdarúgó-csapata! - biztosíthat egy színvonalas, vérbeli kupameccset a Vasutas-stadionban!

A tavaly őszi teltházas Ferencváros elleni tévés MK-összecsapást követően...

https://www.youtube.com/watch?v=qTqmsNHctCw



...ezúttal az NB III Nyugati csoportjának 10. helyezettjét, a Bicske csapatát fogadják!

S egy SZVSE-bravúr esetén akár jöhet még egy újabb élvonalbeli klub is Szegedre - csakúgy, mint tavaly szeptemberben a bajnok-és kuparekorder Ferencváros együttese...

Vitos György



Forrás: Fotók: szeged1899.hu ill. a szerző magánarchívumából
Készült: 2019.09.20.