Szeged 1899

esemény:

Merkantil Bank NB II 2019/20

időpont:

2019. 09. 29. vasárnap, 17:00

csapatok:

Szeged

x

Dorog

hátralévő idő:

Mi várható a Szeged-GA hetedik NB II-es idényében (2019-20)?!

Előttünk a kaposvári példa: újoncként is feljutás az NB I-be!
A 20-as NB II élcsoportjában végzünk!
Csak a középmezőny, semmi más!
Legalább a 17. hely, így sikerül a bentmaradás!
Az utolsók közt végzünk, harmadszor zuhan ki a Kapics-alakulat..
email:
szeged1899@freemail.hu vagy gyvitos@freemail.hu
telefon:
Vitos György, Főszerkesztő: +36/70-264-1595
figyelmeztetés:
copyright 2015. Vitos György, szeged2011.eu; majd szeged1899.hu ...Az itt található írott, képi anyagok csak a forrás megjelölésével, internetes felhasználás esetén élő hivatkozás elhelyezésével használhatóak fel!!

80. Magyar Kupa-sorsolás!

2019.09.09.

Hamarosan az NB II-es Szeged-Csanád Grosics Akadémia ill. a Tisza-parti város második számú csapata, a megyeegyes listavezető SZVSE számára is folytatódnak a sorrendben már a 80. Magyar Kupa küzdelmei, ugyanis szeptember 21-én, szombaton megkezdődnek a patinás múltú kupasorozat (fotónkon) főtáblás mérkőzései...


A Magyar Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint a 128-as MK-főtábla, vagyis immár a 6. forduló párosításainak sorsolását szeptember 9-én, ma hétfőn 11 órától tartották az MLSZ Székházában.

A Magyar Kupa következő mérkőzéseit szeptember 21-én és 22-én játsszák. A Ferencváros és a ZTE elhalasztott bajnoki találkozója miatt e két együttes a kupában szeptember 25-én, szerdán csap össze a hétfőn kisorsolt ellenfelével.

A csapatokat Dunai Antal olimpiai bajnok, az Újpest többszörös magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes labdarúgója húzta ki (mlsz-fotón)...


Az OTP Bank Liga és Merkantil Bank Liga csapatai még kiemeltek voltak a sorsoláson, tehát egymással nem kerülhettek össze.

A párharcok pályaválasztói az alacsonyabb osztályú együttesek. Azonos osztály esetén az elsőnek kihúzott csapat játszik hazai pályán.

Az NB III-as Tállya KSE szerencsés volt: a másodosztályú Balmazújváros kizárása miatt erőnyerőként nem kell pályára lépnie a 6. fordulóban, a 7. körben folytathatja szereplését.

A továbbjutás egy mérkőzősen dől el; ha ez nem sikerül a rendes játékidőben, kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesek következnek.

 

Magyar Kupa, 6. forduló:

Érdi VSE (NB III)–DVTK (NB I)
Club Valnut Nádasd FC (megye II)–Soroksár FC (NB II)
Putnok FC (NB III)–Paksi FC (NB I)
Unione FC (megye I)–MTK Budapest (NB II)
Hódmezővásárhelyi FC (megye I)–Budaörs (NB II)
XII. Kerület Svábhegy FC (megye I)–Kazincbarcika (NB II)
Dunaharaszti MTK (NB III)–Budapest Honvéd (NB I)
Iváncsa KSE (NB III)–Ferencvárosi TC (NB I)
Kelen SC (NB III)–Vác FC (NB II)
DEAC (NB III)–Aqvital FC Csákvár (NB II)
Újfehértó SE (megye I)–FC Ajka (NB II)
Úrkúti Sportkör (megye I)–Vasas FC (NB II)
Eger SE (NB III)–MOL Fehérvár FC (NB I)
Kiskunfélegyházi HTK (megye I)–ZTE FC (NB I)
Sárvár FC (NB III)–DVSC (NB I)
Bonyhád VLC (megye I)–Puskás Akadémia FC (NB I)
FLAVUS Velence (megye I)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia(NB II)
Edelényi FC (megye I)–BFC Siófok (NB II)
Kőrösladányi MSK (megye I)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
SBTC Kft. (megye I)–Szolnoki MÁV FC (NB II)

Pilisi LK-Legenda Sport (megye I)–Kisvárda Master Good (NB I)
Balassagyarmati SE (NB III)–Dorogi FC (NB II)
Hévíz SK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC (NB I)
ESMTK (NB III)–WKW ETO FC Győr (NB II)
FC Hatvan (NB III)–Újpest FC (NB I)
Taksony SE GP Solar (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)
Törökszentmiklósi FC (megye I)–Budafoki MTE (NB II)
Szentlőrinc SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II)
THSE Szabadkikötő (NB III)–Duna Aszfalt TVSE (NB II)
Gyöngyösi AK (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II)
Soltvadkerti TE (megye I)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
Szarvasi FC 1905 (megye  I)- Siklós FC (NB III)
Berettyóújfalui SE (megye I)–Szajol KLK (megye I)

Hevesi LSC (megye I)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Ceglédi VSE (NB III)–Pápai Perutz FC (NB III)
FC Nagykanizsa (NB III)–VLS Veszprém (NB III)
Tamási 2009 FC (megye I)–Tihanyi FC (megye I)
Greenplan Balatonlelle SE (NB III)–FC Dabas (NB III)
ASR Gázgyár (megye I)–Makó FC (megye I)


SC Sopron (megye I)–WATI-Kecskéd KSK (megye I)
Csornai SE (megye I)–Tatabányai SC (megye I)
Villányi TC (megye I)–Tiszaújváros (NB III)
Pétervására SE (megye I)–Menfőcsanak (NB III)

Vasvár VSE (megye I)–Credobus Mosonmagyarovár (NBII)
Nagyecsed RSE (megye I)–Nagybajomi AC (megye I)
Balatoni Vasas SE (megye I)–Kecskeméti LC (megye I)

Gönyű SE (megye I)–BKV Előre (NB III)
SK Gyenesdiás (megye I)–Dabas-Gyón FC (NB III)
Tarr Andráshida SC (NB III)–KTE Hufbau (NB III)

Móri SE (megye I)–HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Lipót Pékség SE (NB III)

Ajka Kristály SE (megye I)–Balkányi SE (megye I)
Monor (NB III)–Komárom VSE (NB III)
Sényő-Carnifex FC (NB III)–Jászberényi FC (NB III)

Sárisápi BSE (megye I)–Rákosmente KSK (NB III)
Berkenye SE (megye I)–Ózdi Kohász SC(NB III)
Egerszalók SE (megye I)–PMFC (NB III)
Viadukt SE-Biatorbágy (megye I)–Dunaújváros (NB III)
Bogács Thermálfürdő (megye I)–III. Ker. TVE (NB III)
Maglódi TC (megye I)–MVSC-Miskolc (megye I)
Olajmunkás SE Gellénháza (megye I)–Sárbogárd SE (megye I)

Magyar Mélyépítő HSE (megye I)–Vép VSE (megye I)

Szegedi VSE (megye I)–Bicskei FC (NB III)

 

Mivel az NB II-es Szeged-CSGA a távoli Velencéhez utazik, így a szegedi drukkerek számára  újfent a megyeegyes listavezető SZVSE - Szeged második számú labdarúgó-csapata! - biztosíthat egy színvonalas, vérbeli kupameccset a Vasutas-stadionban!

A tavaly őszi teltházas Ferencváros elleni tévés MK-összecsapást követően...

https://www.youtube.com/watch?v=qTqmsNHctCw



...ezúttal az NB III Nyugati csoportjának 8. helyezettjét, a Bicske csapatát fogadják!

S egy SZVSE-bravúr esetén akár jöhet még egy újabb élvonalbeli klub is Szegedre - csakúgy, mint tavaly szeptemberben a bajnok-és kuparekorder Ferencváros együttese...

Vitos György


Forrás: Fotók: molfehervarfc.hu/Székelyhidi Balázs ill. mlsz.hu
Készült: 2019.09.09.