Merkantil Bank NB II 2025/26
időpont:2026. 05. 10. vasárnap, 17:00
csapatok:FC Ajka
Szeged
hátralévő idő:| # | csapat | pont |
|---|---|---|
| 01. | Vasas FC | 61 |
| 02. | Budapest Honvéd FC | 56 |
| 03. | Kecskeméti TE | 48 |
| 04. | Mezőkövesd Zsóry FC | 46 |
| 05. | HR-Rent Kozármisleny | 42 |
| 06. | Aqvital FC Csákvár | 40 |
| 07. | Videoton FC Fehérvár | 39 |
| 08. | BVSC-Zugló | 37 |
| 09. | Karcagi SC | 35 |
| 10. | FC Ajka | 33 |
| 11. | Szeged | 33 |
| 12. | Tiszakécskei LC | 32 |
| 13. | Soroksár SC | 30 |
| 14. | Szentlőrinc | 27 |
| 15. | Budafoki MTE | 25 |
| 16. | Békéscsaba 1912 Előre | 25 |
Mit szeretnének drukkereink a Szeged-CsGA 16. bajnoki idényében (2026 nyarától)?!
Drogba Szegeden
2010.11.16.Drogbát leigazolja a KITE-Szeged? Lehet. De mindenesetre nem azt a Drogbát. A magyar labdarúgással egy kontextusban említve, első hallásra igencsak furcsán csengő név mögött egy oldalági Drogba áll, Severin, aki játszott már Magyarországon – igaz, messze nem az élvonalban. Az elefántcsontparti csatár hétfő este óta a csapattal edz. Major László a KITE-Szeged vezetőedzője megkeresésünkre elmondta, van még mit javítani Drogba edzettségi szintjén, fel kell hozni erőnlétileg is. A csapattal pár héten keresztül fog együtt edzeni, hogy kiderüljön, meg tud-e felelni az elvárásoknak. Ha sikerül, a KITE szert tehet egy ütőképes afrikai ékpárra. No, de kiről is van szó tulajdonképpen?
Ki is az a Severin Drogba?
Az Európát elárasztó tehetséges és kevésbé tehetséges afrikai focistáknak hagyományosan Franciaország az elosztóközpontja – történelmi gyökerekből adódóan. A Drogba-klán tagjai is ezen a csatornán keresztül áramlott a futball európai vérkeringésébe, ki az erősebbe, ki a gyengébbe.
A 177 centiméter magas és 75 kilós Severin Drogba (teljes nevén Saint Severin Zeze Drogba), a „nagy” Drogba unokatestvére, 1986. május 7-én született Guibérouában. A csatárposzt hagyomány lehet a famíliában, hiszen ő is az, de támadó középpályásként is bevethető. A labdarúgást hazájában kezdte, előbb a Toumodi FC-nél rúgta a bőrt, majd az Abidjan University Club és az ES Bingerville után Franciaországban, azután Magyarországon próbált szerencsét.
Írta: szegedma,hu
Forrás: szegedma.hu
Készült: 2010.11.16.



